David Alfik Dewetter

Zpěv, akustická kytara

Folkový písničkář, rocker, divadelník, zvukař, kuchař, domkář, milovník koček, šestiválců a Caroliny Reaper, což není holka, ale paprička, která vám zpestří život hned dvakrát. Přes dvacet let potulný folkový písničkář s mnoha oceněními (mj. Zlatá Porta Vlásenice a cena Svazu autorů a interpretů na finále Porty 2018), kdysi člen punkových Hovno Sapiens, zakládající člen rockové formace Alfik&KruppEssen, herec a komponista (to není od slova "kompost"!) kdysi v Divadle Koza, nyní v kočovném divadle https://www.jedemekvam.eu/ , profesí mistr zvuku Nostalgické Myši v Šemanovicích https://nostalgickamys.com/ , kapely The Agony https://www.theagony.cz/ , několika klubů v ČR i polské Wroclawi a především šest sezón legendárního hudebního divadla Semafor. https://www.semafor.cz/.

Matěj Kramarovič

Akustická kytara, alternace Milana

Fenomenální kytarista s širokým záběrem i praxí. 150 klubových koncertů s kapelou We Are The Hills, revival Věry Špinarové, Alfik&KruppEssen, country kapela Kupa Kladno, doprovázení Jitky Smutné a Terezy Nekudové, Lucien Zell, Paragraf 202, studium konzervatoře pod vedením Milana Matouška, studiový hráč Rooftop studio, 3bees, Faust Records, pedagogická činnost - Rocková Škola, ZUŠ MusicArt, s Wabi Daněk Tribute alternuje svého tátu Milana. Pěstitel a milovník chilli papriček, nadšený konzument Alfikových kulinářských objevů, dvojče Kuby.

Jakub Kramarovič

Basa, alternace Filipa

Baskytarista, milovník červeného vína a kávy, chovatel čivav, vášnivý řidič a jezdec na skútru. Na basu jsem začal hrát na protest proti tátovi (skvělému jazzovému kytaristovi) a bráchovi (který tou dobou začínal drtit kytaru taky). Přece nebudeme mít tři kytaristy, ne? Basu jsem začal studovat na ZUŠ pod vedením Jaroslava Kovaříka (N.O.H.A, Játra & Herian, aj.). Po nepovedených přijímacích zkouškách na KJJ jsem basu na pár let zavřel ve skříni, ale naše cesty se opět sešly, když mě před pár lety zrovna Alfik donutil jí oprášit a zlanařil mě do nově vznikající rockové kapely Alfik&Kruppessen. K hudbě a baskytaře jsem se tedy vrátil, a to s takovým nasazením, že jsem se přihlásil na Mezinárodní konzervatoř, kde jsem začal studovat pod vedením Lukáše Čunty (Čechomor, Behind The Door, The Barbers, aj.). Kromě Wabi Daněk Tribute bandu mě můžete vidět na pódiu například s kapelou Jana_revival Věra Špinarová, plesovou kapelou Paragraf nebo zpěvačkou Naďou Válovou.

Milan Kramarovič

Akustická kytara, alternace Matěje

Studoval kytaru u Zdeňka Fišera a u Jaroslava Šindlera na KJJ. Působil v kapele Šum svistu. Hraje s Jitkou Smutnou, Terezou Nekudovou a syny Matějem a Kubou Rodinná fúze a se Zdeňkem Bartákem. S Wabi Daněk Tribute alternuje na sólovou kytaru svého syna Matěje. Improvizuje se Zapomenutým orchestrem země snivců. Je absolventem FF UK, obor pedagogika a psychologie pro střední školy. Má rád francouzská auta, jinak je to ale slušnej člověk a máme ho rádi.

Filip Benešovský

Basová kytara, vokály, alternace Kuby

Filip Benešovský se narodil v roce 1974 v Praze. O dvanáct let později se při poslechu desky Marathón od kapely Olympic zamiloval do zvuku baskytary, kterou už nedal z ruky. V roce 2000 tak absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor basová kytara. Své první kroky profesionálního muzikanta spojil s Orchestrem Václava Hybše, s Orchestrem Zdeňka Bartáka, Richardem Scheuflerem, Tonyou Graves a mnoha dalšími hudebníky v oblasti jazzu, popu, rocku a country. Náklonost k hudebním vzorům, jakými jsou Chick Corea, Path Metheny či John Patitucci, mohl Filip v letech 2000 až 2005 plně projevit jako člen skupiny „Blue Birds“ Ivana Myslikovjana. Od roku 2001 byl také členem doprovodné skupiny lady soulu, Marie Rottrové, a podílel se na jejím albu „Podívej“ (2001 BMG Ariola ČR) a Stopy (2009 Universal). Působil také ve fusion formaci Luboš Andršt Group. Společně s folkovým bardem Jaromírem Nohavicou a Vítem Sázavským spolupracoval na hudební přípravě inscenace muzikálu „Malované na skle“ Ernsta Brilla a Kateřiny Gärtnerové pro Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Od roku 2003 byl členem skupiny Neřež – volného pokračování legendárních Nerez. Podílel se s nimi na natáčení sedmi alb. Se Zdeňkem Vřešťálem také založil orchestr Stainless Swingers, pro který společně napsali swingové album „Deset tanců na hraně“. Věnoval se i méně komerčním akcím – léta působil jako neoddiskutovatelná součást slavných Tříkrálových večírků kapely Bílá nemoc (dříve Bonsai) spolu s Ivanem Hlasem, Magdou Reifovou, Bohoušem Josefem, Alešem Hámou, Alfikem a právě Wabi Daňkem. Samostatnou kapitolou jsou jeho adaptace klasických multimediálních kvadro show Pink Floyd a Rogera Waterse. Celkem devětkrát vyprodukoval hudební opus magnum The Wall po celé České republice. V roce 2009 s touto mega show za účasti syna Rogera Waterse, Harryho, Radima Hladíka, Michala Malátného a dalších hvězdných hostů, vyprodal pražskou O2 Arénu. „Dark Side Of The Moon“ v podání Filipa Benešovského a bratří Kašparů byla v České republice představena celkem dvanáctkrát. V současné době se Filip věnuje pro legraci normalizačnímu popu v kapelách Ajn Kesl Buntes a Broky Františka Kanečka. Od roku 2018 hraje také ve skupině ABBAcz, se kterou ho mohou posluchači vídat po celé Evropě. Protože si ale rád od mala zapaluje cigarety třískou, v alternaci teď vystupuje s kapelou Wabi Daněk Tribute. Filip i Alfik toho s Wabim zahráli i vypili tolik, že vědí...