Prosimvás, ještě než začnete číst dál - a pokud budete číst, budeme si toho vážit. Ale visí v luftě otázka, kterou jsem za poslední dobu dostal mnohokrát, a důležitá odpověď. Otázku si domyslíte, až si přečtete tu odpověď, a teď to přijde:

Ne. Nejsme Wabi Daněk Revival. Fakt to není "ryvájvl". Je to Pocta Wabimu Daňkovi, a to je velkej rozdíl. Neumím zpívat jako Standa, nikdy jsem ty ambice ani neměl, je to fyzicky nemožný a ani bych nechtěl napodobovat jeden z nejlepších hlasů, jakej jsme tu měli možnost poslouchat. Hlas je můj a přes to vlak nejede, ať už by někdo chtěl a někdo ne. A nedržíme se ani studiových Wabiho nahrávek - vycházíme spíš z cca patnácti let, kdy jsem měl možnost jezdit s Wabim a Milošem jako host jejich koncertů, být i v zákulisí a nechávat si poradit - "jak to tam hraješ?". Oběma za to nelze vyjádřit tolik díků, kolik by si zasloužili. A pro mě je ctí a nesmírnou školou, že jsem měl tu možnost. Děkuju, chlapci. Wabi byl první člověk, od kterýho jsem dostal honorář za uměleckej výkon! A děkuju samozřejmě taky dvojčatům, i když jsou mladý a Wabiho Daňka znají spíš ode mě, když jsme spolu ještě hráli bigbeat..., že dva takoví kongeniální kucí, jako je Kuba a Matěj, zmínění o kousek níž na tomhle webu, do toho šli, navíc s takovym nadšenim.

Tři muzikanti, jimž je líto, že už na koncerty Wabiho Daňka nemůžou chodit, a rozhodli se ho vrátit na pódia. Mají chuť zase cigaretu zapalovat třískou, protože těm fotkám nijak neuškodil čas, čas inkasovat chodí kolem nás. A Wabi by neměl zůstat jen na fotkách a nahrávkách. Víme sice, že dál je s každým z nás u každého táboráku a v každé hospodě, kde koluje aspoň jedna kytara, dál má svá místa ve zpěvnících, cancácích a najmě srdcích všech, komu je folková muzika blízká, ale přecejen - kouzlo možnosti poslechnout si jeho písničky v publiku ve vašem kulturáku, na festivalu, který máte rádi a kde jste před třiceti lety poznali svou nynější polovičku, případně doufáte, že ji tam poznáte letos, možnost těchto radostí zkrátka pominula. My se rozhodli, že to tak nenecháme. A s vědomím a dovolením Wabiho rodiny se do toho znovu pustili.

Užijte si večer písní notoricky známých, k nimž prakticky nejde se z publika nepřidat, proložený pár kousky raritními i veselým a bohdá snad trochu moudrým a poučeným vzpomínáním na legendu folkové a trampské muziky, autora trampské písně století, a v neposlední řadě Alfikova kamaráda, muzikantského guru a nadšeného konzumenta jeho vyhlášených buřtů na pivu a chilli con carne - Wabiho Daňka.

Na prahu naší druhé sezóny si troufáme napsat, že i když už pár let tlačí mraky, ten večer je tam Wabi vždycky s námi. Taky.

A jak by napsal Wabi - ještě douška na závěr: Pro spoustu informací, texty písniček, básničky a vůbec při- a vzpomínku, rozhodně zajděte na Wabiho internetové stránky - http://www.wabi.cz/.
Hele my to nevíme, ale my si myslíme, že to uvidí a že bude rád. :)

Napsal a podepisuje Alfik

A pokud si nás chcete poslechnout, tady je malej vzorek: https://www.youtube.com/watch?v=atA2K3T-sCI